BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Przybyli rezerwiści
16.02.2017
15 lutego do koszar 5 pułku artylerii przybyli żołnierze rezerwy. Podobnie jak żołnierzy NSR czeka ich mnóstwo przedsięwzięć szkoleniowych w tym również ćwiczenie poligonowe.

W dniu 15 lutego wszyscy przybyli do garnizonu sulechowskiego żołnierze rezerwy zostali wcieleni w szeregi 2 dywizjonu artylerii samobieżnej. Obsada punktu przyjęć pod kierownictwem szefa sekcji personalnej majora Macieja Kaczmara od godziny 7.00 rano rozpoczęła przyjmowanie żołnierzy rezerwy.

   W pierwszych tygodniach będą Oni zgrywali się w ramach etatowych załóg, drużyn i plutonów, a następnie wezmą udział w szkoleniu poligonowym, które odbędzie się w CSWL Drawsko Pomorskie.

   Wśród wcielanych żołnierzy rezerwy jest wielu byłych żołnierzy służby zasadniczej, ale są również byli żołnierze zawodowi (zarówno oficerowie jak i podoficerowie) czy żołnierze mający za sobą służbę przygotowawczą. Spora liczba z przybyłych rezerwistów po raz kolejny bierze udział w szkoleniu w 5 pa

  Od 16 lutego żołnierze rezerwy rozpoczną ciężką pracę na swych stanowiskach służbowych. Również ich zaangażowanie będzie miało ogromny wpływ na poziom wykonywanych zadań przez 2 das podczas szkolenia poligonowego.

st.kpr. Krzysztof Płaszczewski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych