BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Sprawdzian Weryfikacyjny dla Kandydatów do Szkół Podoficerskich
12.04.2018
Przez dwa dni 11-12 kwietnia w sulechowskim pułku został zorganizowany i przeprowadzony sprawdzian dla kandydatów do Szkół Podoficerskich.

Wśród żołnierzy korpusu szeregowych nieustannie rośnie zainteresowanie wstąpieniem do Szkół Podoficerskich, a w dalszej perspektywie do korpusu podoficerskiego.  Do szkół mogą trafić tylko najlepsi szeregowi, wykazujący się szczególnymi umiejętnościami w każdej dziedzinie wojskowości oraz posiadający cechy przywódcze. Aby ocenić poziom posiadanych cech i umiejętności w 5 pułku artylerii została dokonana wstępna weryfikacja kandydatów. Powołana komisja wraz z przewodniczącym- starszym podoficerem dowództwa pułku starszym chorążym sztabowym Ryszardem Kalińskim dokonała sprawdzenia kandydatów z umiejętności indywidualnego wyszkolenia ze strzelania ogniowego, bojowego taktyki, obrony przez bronią masowego rażenia, czerwonej taktyki, wychowania fizycznego oraz znajomości Regulaminu Ogólnego i Musztry, Ceremoniału Wojskowego, Konstytucji RP, Ustawy o Dyscyplinie Wojskowej oraz Kodeksu Żołnierza Zawodowego WP.

Żołnierze, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów zostaną skierowani na egzaminy do Szkół Podoficerskich w Poznaniu, Ustce, Dęblinie i Grudziądzu.Autor: st. chor. Tomasz RYBARCZYK
zdjęcia: st. szer. Marcin ZAJĄC

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych