BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Krew Dla Potrzebujących
13.04.2018
Ponad 15 litrów krwi oddali sulechowscy artylerzyści podczas otwartej akcji honorowego krwiodawstwa

W piątek 13 kwietnia sulechowscy artylerzyści oddali ponad 15 litrów krwi podczas otwartej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Klubie Wojskowym 5 Lubuskiego pułku artylerii.

Do punktu poboru krwi, które przygotowało, wystawiło i obsługiwało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry od wczesnego poranka ustawiła się długa kolejka żołnierzy. Po wstępnej rejestracji i przeprowadzonych badaniach lekarskich oraz sprawdzenia poziomu hemoglobiny żołnierze mogli przystąpić do oddania 450 ml krwi. Wśród wielu ,,weteranów’’ krwiodawstwa kolejny raz znaleźli się chętni, którzy po raz pierwszy przyszli do punktu poboru. Jednym z nich był szer. Adam Klementowski z batalionu logistycznego dla, którego ta pierwsza wizyta okazała się szczególnie ważna. Jak sam dodał, (…) od niedawna służę w 5 pułku artylerii, wstępując do wojska kierowałem się ogromnym poczuciem patriotyzmu i miłości do ojczyzny, a jak przy okazji bycia żołnierzem mogę jeszcze pomóc w taki sposób mam poczucie dumy i radości.

Od początku roku w 4 akcjach zorganizowanych w 5 pułku artylerii sulechowscy żołnierze oddali 70 litrów krwi. Następna akcja odbędzie się już 11 maja 2018 r.

st.chor. Tomasz Rybarczyk


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych