BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Intensywne szkolenie żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych i Rezerwy.
16.05.2018
Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych oraz Rezerwy uczestniczący w szkoleniu poligonowym z dużym zaangażowaniem ćwiczą wraz z żołnierzami 5. Lubuskiego pułku artylerii.

Dla żołnierzy rezerwy oraz Narodowych Sił Rezerwowych zgrupowanie poligonowe w Toruniu to doskonały czas na zgrywanie elementów załóg, obsad i stanowisk funkcyjnych. To okres dynamicznego szkolenia i wytężonego wysiłku.

        W 2 dywizjonie artylerii samobieżnej żołnierze NSR realizowali zajęcia taktyczne, strzelania i kierowania ogniem, które przygotowują żołnierzy 2 das do najważniejszego ćwiczenia podczas tego zgrupowania - Treningu Kierowania Ogniem pk. Błyskawica – 18.

        Natomiast w 4 dywizjonie artylerii rakietowej rezerwiści szlifowali umiejętności podczas bojowej pracy na sprzęcie. Ćwiczono czynności osób funkcyjnych w składzie baterii. Trenowano wybór, zajmowanie i opuszczanie stanowisk ogniowych. Żołnierze poznawali dane taktyczno – techniczne wyrzutni rakietowej, wykonywali praktycznie komendy do boju i odbój oraz obronę i ochronę stanowisk ogniowych.

       Na dynamikę i rozmaitość zajęć żołnierze nie mogą narzekać.  Podczas wykonywania każdego zagadnienia instruktorzy wprowadzają ich w nowe i niespodziewane sytuacje w których mogą się znaleźć podczas działania bojowego.

Zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk

st.chor. Tomasz Rybarczyk


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych