BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Zawody w wędkarstwie spławikowym i gruntowym o puchar Dowódcy 5 pułku artylerii
22.06.2018
W czwartek 21 czerwca 2018r. w godz. 16.00 - 22.00 na rzece Odra w okolicy miejscowości Brody odbyły się zawody wędkarskie o puchar Dowódcy 5 pułku artylerii

      Organizatorem zawodów był dowodzony przez ppłk Mariusza Lewczuka dywizjon dowodzenia przy współudziale Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Sulechowie wraz z prezesem Robertem Majdeckim. Prezes Majdecki był również fundatorem specjalnej statuetki dla zawodnika, który złowił podczas zawodów największą rybę.

    Nad prawidłowością przebiegu zawodów prowadzonych zgodnie z regulaminem pieczę piastował sędzia główny Julian Andrzejewski, który jest na co dzień  prezesem koła wędkarskiego nr 3 w Sulechowie.

   Podczas zawodów dozwolone było wędkowanie metodą spławikową lub gruntową. W rywalizacji brali udział przedstawiciele wszystkich pododdziałów pułku, grupy zabezpieczenia 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz członkowie Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Sulechowie.

    Po zakończeniu zawodów, sędzia główny dokonał ważenia złowionych ryb, które natychmiast z powrotem wróciły do rzeki, a następnie komisja dokonała podsumowania oraz został odczytany końcowy protokół zawodów.

   Zwycięzcami wędkarstwa spławikowego i gruntowego o puchar dowódcy 5 pa zostali:

I miejsce – st. kpr. Krystian Marecki – 3 dywizjon artylerii rakietowej

II miejsce – st. szer. Bogdan Szpak – 3 dywizjon artylerii rakietowej        

III miejsce – mł. chor. Krzysztof Ocimek – dywizjon dowodzenia

    Nagrody w postaci pamiątkowych pucharów, dyplomów oraz sprzętu wędkarskiego wręczył dowódca pułku płk Jacek Kiliński.

   Statuetkę za największą złowioną tego dnia rybę wraz z dyplomem otrzymał mł. chor. Krzysztof Ocimek z dywizjonu dowodzenia, którego medalowy leszcz ważył ponad 1, 320 kilograma. Nagrodę wręczył osobiście, prezes Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Sulechowie Robert Majdecki.

zdjecia: st. chor. Tomasz Rybarczyk

st.chor. Tomasz RYBARCZYK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych