BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Orientaliści na medal
14.09.2018
W dniach 11-14 września w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego nr 2 w biegach na orientację. Reprezentanci 5 pułku artylerii po raz kolejny spisali się na medal.

     Zawody podzielone były na trzy dni. W dwóch pierwszych każdy zawodnik walczył indywidualnie o najlepszy wynik w swojej grupie wiekowej, a w dniu ostatnim zawodów do rywalizacji przystąpiły sztafety.

       Organizatorzy mistrzostw (7 Brygada Obrony Wybrzeża) postarali się o to, aby trasy biegowe były przygotowane perfekcyjne. Teren okazał się niezwykle wymagający i trudny. W tym wypadku najważniejsza była dobra znajomość topografii i umiejętność posługiwania się busolą oraz czytania mapy.

        Nawet tak wymagające warunki nie przeszkodziły dla sulechowskich artylerzystów zdobywać najlepsze wyniki oraz miejsca w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

        Wśród kobiet w kategorii K-35 najlepszą okazała się szer. Izabela Sobczak, która nie dała szans swoim rywalkom i stanęła na najwyższym stopniu podium.

         Niewiele zabrakło do zdobycia złotego medalu st. szer. Katarzynie Durzyńskiej, która ostatecznie zajęła 2 miejsce w kategorii wiekowej K – 21. Powody do zadowolenia ma również st. chor. Krzysztof Mol, który po zaciętej walce zajął w swojej grupie wiekowej ( K – 40) 3 miejsce. Pozostali reprezentanci 5 pa zajmowali czołowe miejsca zdobywając cenne punkty do klasyfikacji generalnej zawodów.

       Ostatni dzień zmagań przyniósł kolejne zdobycze medalowe. Na starcie stanęły reprezentacje, które rywalizowały w sztafetach. Ten dzień także okazał się szczęśliwy dla biegaczy z Sulechowa. Wszystkie trzy sztafety stanęły na podium. Jako pierwsza wystartowała sztafeta kobieca. Panie o sekundy przegrały pierwsze miejsce z reprezentantkami 7 BOW stając na drugim stopniu podium.

      Po paniach w trasy wyruszyły sztafety: seniorska i weterańska panów. Obydwie sztafety wybiegały brązowe medale mistrzostw. W klasyfikacji ogólnej 5 pułk artylerii zajął 3 miejsce ustępując tylko reprezentantom 12 Brygady Zmechanizowanej oraz gospodarzom mistrzostw 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża.

        Dekoracji wręczenia medali, dyplomów oraz pucharów dokonali: Szef Sztabu 7 BOW ppłk Paweł Kubów wraz z Szefem Sportu i Wychowania Fizycznego 12 DZ  majorem Rafałem Zielińskim.

 

Autor: st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk

Zdjęcia st. chor. sztab. Arkadiusz Jerzyński

             st. szer. Maciej Drożdż

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych