BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Leadership w 5 pułku artylerii
04.10.2018
Przez dwa dni 2-3 października grupa żołnierzy 5 pułku artylerii brała udział w szkoleniu z przywództwa wojskowego w procesie podejmowania decyzji.

Do zajęć zorganizowanych przez instruktorów profesjonalnej firmy, która prowadzi  szkolenia dla wojska przystąpiło 24 żołnierzy zajmujących stanowiska dowódcze. Zgodnie z założonym planem żołnierze doskonalili umiejętności podejmowania trudnych decyzji pod wpływem presji czasu oraz kreatywnego myślenia w obliczu nietypowych i trudnych sytuacji. Zasadniczym celem szkolenia było wyselekcjonowanie z grupy uczestników prawdziwych przywódców zdolnych do prowadzenia swoich podwładnych nawet w najgorszych warunkach, pod silną presją i na dużym wysiłku fizycznym.

    Pierwszego dnia instruktorzy przeprowadzili wykłady z problematyki przywództwa w głównej mierze nakierowując szkolonych do poznawania i odczytywania własnych cech oraz predyspozycji. Tego samego dnia odbyły się również praktyczne zajęcia na hali sportowej, gdzie oprócz ćwiczeń indywidualnych odbyły się również ćwiczenia grupowe.  W trakcie trwania zajęć żołnierze musieli wykonywać szereg zadań pod kierownictwem jednego z nich.

    Drugiego dnia szkoleni zostali zapoznani z różnorodnością kulturową, utrwalali zdolności przywódcze, a także teatralne.

    Oprócz powyższych zagadnień w czasie trwania zajęć poruszane były między innymi elementy psychologii jak również wystąpień publicznych.

    Na zakończenie szkolenia uczestniczący w nim żołnierze odebrali certyfikaty.

 

Tekst. st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk

Zdjęcia: st. kpr. Zdzisław Szcześniak

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych