BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Sulechowscy artylerzyści rozpoczęli zgrupowanie poligonowe
06.11.2018
Na obiektach szkoleniowych należących do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim rozpoczęło się zgrupowanie poligonowe pododdziałów 5 pułku artylerii.

       Żołnierze sulechowskiego pułku jeszcze w poniedziałek 5 listopada, tuż po uroczystym przyjęciu dowodzenia 5 pułkiem artylerii przez płk Sławomira Kulę, (wraz z nowy dowódcą) rozpoczęli  przemieszczenie sił i środków na szkolenie poligonowe do Drawska Pomorskiego.  Po przemieszczeniu oraz zajęciu określonych rejonów żołnierze przystąpili do intensywnego szkolenia.

       We wtorek rano 6 listopada dla całego stanu osobowego zgrupowania odbył się instruktaż. Przedstawiciel Komendy Poligonu CSWL Drawsko przedstawił – zasady przestrzegania Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, respektowania przepisów ppoż. oraz ochrony środowiska. Natomiast podoficer Wydziału Żandarmerii Wojskowej  z Oleszna – przepisów wynikających z przestrzegania zasad o ruchu drogowym oraz przestępstw i wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających .

        Pełniący obowiązki dowódcy zgrupowania poligonowego ppłk Leszek Drzazga uzupełniając wypowiedzi przedmówców w zakresie bezpieczeństwa wyczulił żołnierzy na zachowanie wszelkich warunków ostrożności i bezpieczeństwa w szczególności podczas posługiwania się bronią i amunicją bojową.

Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych