BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Nowy rok szkoleniowy w 5 pułku artylerii
07.01.2019
Uroczystym apelem, w dniu 7 stycznia, zainaugurowano w 5 pułku artylerii, nowy rok szkoleniowy.

        Z udziałem kompanii honorowej oraz pocztu sztandarowego, odbył się uroczysty apel pododdziałów 5 pułku artylerii, połączony z inauguracją nowego roku szkoleniowego. Po meldunku dowódcy uroczystości majora Włodzimierza Wiśniewskiego oraz przeglądzie wojsk, dowódca pułku pułkownik Sławomir Kula zapoznał całemu stanowi osobowemu jednostki z głównymi zadaniami pułku oraz najważniejszymi przedsięwzięciami szkoleniowymi, jakie staną przed nimi przez najbliższe 12 miesięcy.

        Ponadto dowódca pułku, zwrócił uwagę żołnierzom na mnogość zadań, dużą ilość ćwiczeń pułku oraz pododdziałów w 2019 roku zarówno własnych jak i przełożonych, oraz nie mniej ważne przedsięwzięcia z zakresu reagowania kryzysowego.

        W swoim wystąpieniu pułkownik Kula odniósł się również do zmian z egzaminu rocznego z wychowania fizycznego czekających żołnierzy w 2019 roku.  

       Przed nami dużo pracy. Już dziś rozpoczynając szkolenie programowe, musimy myśleć o tych najważniejszych zadaniach, tak aby odpowiednio się do nich przygotować. Jestem jednak przekonany, że za rok będziemy mogli ponownie stanąć w tym miejscu i pogratulować sobie wyników – powiedział między innymi pułkownik Sławomir Kula.

       Dowódca pułku podczas uroczystości wręczył żołnierzom zaświadczenia o uzyskaniu II i III klasy specjalisty wojskowego dla podoficerów i szeregowych..

      Apel zakończyła defilada pododdziałów, po której żołnierze udali się do rejonów zajęć w 2019 roku.

 

Tekst: plut. Zdzisław Szcześniak

Zdjęcia: st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk, plut. Zdzisław Szcześniak

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych