BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
29.05.2012
W poniedziałek 28 maja 2012 roku, na sulechowskiej strzelnicy garnizonowej, odbyła się czwarta ostatnia runda Mistrzostw 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w strzelaniu.

     Podobnie jak w ubiegłych latach zacięta walka trwała do ostatniej rundy. Rywalizowano w strzelaniu zarówno z pistoletu wojskowego jak i karabinka oraz indywidualnie i zespołowo.

     Zgodnie z regulaminem zawodów spośród czterech odbytych strzelań, odrzucano najsłabszy. Pozostałe trzy sumowano co dawał wynik końcowy. W ostatecznym rozrachunku w klasyfikacji indywidualnej pistoletu wojskowego wyniki kształtowały się w następujący sposób:

I miejsce 517 pkt. – kapitan Waldemar Matuszak – 34 BKPanc

II miejsce 515 pkt. – podporucznik Mateusz Stanisz – 5 Lpa

III miejsce 512 pkt. – porucznik Michał Gancarczyk – 10 BKPanc

     W klasyfikacji drużynowej triumfowała reprezentacja 5 pułku artylerii, przed 34 Brygadą Kawalerii Pancernej oraz 23 pułkiem artylerii.

W strzelaniu z karabinka indywidualnie wyniki przedstawiają się następująco:.

I miejsce 1079 pkt – starszy szeregowy Andrzej Kamiński – 23 pa

II miejsce 1048 pkt. – starszy szeregowy Tomasz Ratajczak – 17 WBZ

III miejsce 1043 pkt. – starszy szeregowy Łukasz Szostak – 17 WBZ

     Równa postawa reprezentacji gospodarzy w składzie starszy szeregowy Andrzej Kamiński  i starszy szeregowy Tomasz Kubik pozwoliła na zdobycie przez 5 Lpa drugiego miejsca drużynowo. Triumfowali żołnierze 17 WBZ, natomiast najniższy stopień podium przypadł strzelcom z 23 pa.

Zdjęcia: plut. Gabriel Zagórowicz

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych