BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
03.11.2016
02 listopada w na terenie koszar 5 pułku artylerii odbyły się zawody reprezentacji szkół średnich o puchar dowódcy pułku w biegach na orientację.

Zawody otworzył osobiście dowódca pułku płk Jacek Kiliński, który powitał przybyłych zawodników wraz z ich opiekunami, jednocześnie życząc wszystkim zwycięstwa.

Do zawodów przystąpiło sześć drużyn trzyosobowych, gdzie do punktacji drużynowej liczyła się suma czasów wszystkich zawodników ale także wyniki poszczególnych biegaczy do klasyfikacji indywidualnej. Regulamin zawodów przewidywał, że w każdej drużynie musiała wziąć udział jedna kobieta. Zawodnicy i zawodniczki biegali na dystansie 1500 metrów. Trasy były urozmaicone i przysporzyły uczestnikom trochę kłopotów. Jak się okazało – bieganie z mapą w ręku nie jest taką prostą sprawą. Tutaj liczyła się umiejętność odczytywania punktów i szybkość ich odnajdywania. 

Najlepiej i najszybciej w odnajdowaniu punktów poradzili sobie uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie. Miejsce drugie zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Sławy, a miejsce trzecie zajęła druga drużyna Liceum Ogólnokształcącego z Sulechowa. W klasyfikacji indywidualnej pań, najlepsza okazała się Ewelina Miłoś, a wśród mężczyzn Adrian Rapicki – oboje reprezentujący LO w Sulechowie.

Za zdobycie najlepszych miejsc indywidualnie i drużynowo zostaną wręczone puchary i dyplomy 4 listopada podczas uroczystej zbiórki  z okazji Święta 5 pułku artylerii.


zdjęcia: archiwum 5 pa

st. chor. Tomasz Rybarczyk


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych