BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
07.12.2016
Tradycyjnie 06.12.2016r. w Klubie 5Lpa odbyły się Mikołajkowe rodzinne warsztaty połączone z wizytą Świętego Mikołaja.

Warsztaty zostały zorganizowane przez pracowników klubu 5Lpa i odbyły się jak co roku w dniu imienin Świętego Mikołaja, czyli popularnych już od wielu, wielu lat w naszym kraju „Mikołajek”.

            Równo o godzinie 17:00 do klubu wojskowego zaczęli licznie przybywać  najmłodsi goście oraz ich rodzice.  W Sali balowej klubu na dzieci czekały wcześniej przygotowane stanowiska plastyczne z przeróżnymi materiałami, z których potem powstały kolorowe ozdoby choinkowe. Gdy wszystkie rodziny zajęły już miejsca przy stolikach nastąpiło krótkie przywitanie gości przez kierownika klubu, oraz krótkie objaśnienie tematyki warsztatów przez panią instruktor Olgę Malak.

Po kilku słowach organizatorów twórczy szał ogarnął wszystkie rodziny, które ochoczo przystąpiły do wykonywania swoich ozdób świątecznych. Uczestnicy warsztatów do wyboru mieli wykonanie kartek świątecznych, malowanie gipsowych odlewów, lub tworzenie i własnoręczne zdobienie bombek  choinkowych, które było można zawiesić na naszej klubowej choince lub zabrać do domu.  

Następnym i zarazem głównym punktem programu była wizyta Mikołaja na którego przybycie wyczekiwały wszystkie dzieci.  Gdy nasz gość w czerwonym stroju przybył na salę okrążyły go podekscytowane maluchy oczekujące na swoje prezenty. Mikołaj przywitał dzieci, przybijał piątki oraz zabawiał je rozmową i opowiadaniami o swoich niesfornych reniferach. Po przyjacielskim przywitaniu gość z dalekiej północy zasiadł na tronie i przy pomocy swojej asystentki rozdał wszystkim wyczekiwane paczki pełne niespodzianek.

    Każde dziecko mogło liczyć na indywidualną rozmowę z Mikołajem oraz zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Po rozdaniu prezentów Mikołaj pożegnał wszystkich oraz zapewnił że w przyszłym roku powróci do dzieci z 5Lpa jeśli te oczywiście przez cały przyszły rok będą grzeczne i pomocne dla swoich rodziców.

zdjęcia: Łukasz Wera

Łukasz Wera


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych