BIP
5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
AKTUALNOŚCI
Wcielenie żołnierzy z Narodowych Sił Rezerwowych
14.02.2017
Dokładnie 30 dni spędzą w koszarach 5 pułku artylerii, wcieleni w dniu 14 lutego żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Przed nimi mnóstwo przedsięwzięć szkoleniowych w tym ponad dwutygodniowe szkolenie poligonowe.

W dniu 14 lutego ponad  żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych zostali wcieloni w szeregi 5 pułku artylerii. Obsada punktu przyjęć pod kierownictwem szefa sekcji personalnej majora Macieja Kaczmara od godziny 7.00 rano rozpoczęła przyjmowanie żołnierzy NSR.

   W pierwszych tygodniach będą Oni zgrywali się w ramach etatowych załóg,  drużyn i plutonów, a następnie wezmą udział w szkoleniu poligonowym, które odbędzie się w CSWL Drawsko Pomorskie.

   Wśród wcielanych żołnierzy NSR nie brakuje tych, którzy niedawno pożegnali się ze służbą zawodową. Jednym z nich jest chorąży Paweł Kucharski – były żołnierz 5 pułku artylerii. Jak sam stwierdzi - Mam sentyment do munduru i pomimo tego, że na co dzień zajmuję się już zupełnie czymś innym, to jednak żołnierzem czuje się cały czas, stąd też decyzja o wstąpieniu do NSR.

  Od  15 lutego żołnierze NSR rozpoczną ciężką pracę na swych stanowiskach służbowych.

Między innymi ich zaangażowanie będzie miały ogromny wpływ na poziom wykonywanych zadań przez 5 pułk artylerii podczas szkolenia poligonowego.


st.kpr. Krzysztof Płaszczewski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych