5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 stycznia 2020
Pożegnanie podpułkownika Danielskiego
W piątek 31 stycznia w Sali Tradycji 5 pułku artylerii odbyło się uroczyste pożegnanie oficera, który zakończył służbę w 5. Lubuskim pułku artylerii


            W Sali Tradycji 5 pułku artylerii, zastępca dowódcy ppłk Piotr Męczyński, poczet sztandarowy, kadra kierownicza dowódcy wraz z żołnierzami pododdziałów oraz zaproszeni goście pożegnali oficera, który zakończył służbę w sulechowskim garnizonie.
Ppłk Artur Danielski służbę wojskową rozpoczął we wrześniu 1988 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. Józefa Bema w Toruniu.
          Po ukończeniu Szkoły został wyznaczony na swoje pierwsze stanowisko służbowe w 22 pułku artylerii w Sulechowie, a od lipca 1993 r. w 5 pułku artylerii.
Od początku służby był żołnierzem niezwykle zaangażowanym, a jego służba była wielokrotnie doceniana i nagradzana.  Pododdziały, którymi dowodził ppłk Artur Danielski osiągały  bardzo wysokie wyniki zarówno w działalności bieżącej jak i w trakcie treningów, ćwiczeń oraz zawodów użyteczno-bojowych. W 1997 r. otrzymał nagrodę im. płk Tadeusza Wirtha ostatniego bojowego dowódcy 5 Wileńskiego pułku artylerii dla najlepiej wyszkolonej baterii.
Wysokie wyniki w szkoleniu osiągał również jako oficer sztabu. Dowodzony przez niego  dywizjon został wyróżniony tytułem honorowym „Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”, a sam ppłk Artur Danielski został uhonorowany „Kordzikiem Honorowym SZ RP” oraz „Odznaką Honorową Wojsk Lądowych”.
        Zajmując kolejne stanowiska służbowe położył szczególne zasługi w obszarze działalności szkoleniowej oraz wychowawczej kolejnych pokoleń artylerzystów. Odznaczony Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz Srebrnym medale za zasługi dla Obronności Kraju.
Żegnający w imieniu dowódcy pułku Zastępca Dowódcy ppłk Męczyński podziękował za wytrwałość i osobiste zaangażowanie w realizację zadań na stanowiskach służbowych - jednocześnie życzył wszelkiej satysfakcji i pomyślności w życiu osobistym.
       Na zakończenie służby dowódca pułku wyróżnił odchodzącego oficera Wpisaniem zasług żołnierza do kroniki jednostki wojskowej
 
Tekst i zdjęcia: plut. Zdzisław Szcześniak

                                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona galeria zdjęć: Pożegnanie podpułkownika Danielskiego
generuj pdf
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP