5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
18 września 2020
Rosomak -20 – artylerzyści na ćwiczeniu w Wędrzynie
Miniony tydzień minął sulechowskim żołnierzom wyjątkowo intensywnie. Już od poniedziałku trwało ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem Rosomak-20.

Po rozpoczęciu zajęć, pododdziały przemieściły się w rejon wykonywania zadań. Priorytetem w tym ćwiczeniu było doskonalenie pododdziałów do realizacji zadań zgodnie z ich przeznaczeniem. Każdy z dywizjonów miał swój udział w tym przedsięwzięciu, natomiast głównymi pododdziałami ćwiczącymi były 3 dywizjon artylerii rakietowej oraz kompania inżynieryjna.  Zakres ćwiczenia obejmował całe spektrum – w warunkach maksymalnie przybliżonych do realnych działań: od stawiania zadań, poprzez rozpoznanie z wykorzystaniem przydzielonych środków rozpoznania  -  m.in. przy użyciu bezzałogowego systemu powietrznego FlyEye oraz śmigłowca rozpoznawczego, planowanie i organizowanie działań bojowych, a skończywszy na  odtwarzaniu zdolności do wykonywania zadań. Pododdziały działały zarówno w dzień jak i w nocy, odpierały ataki grup dywersyjnych, realizowały procedury medyczne – w tym ewakuacja rannego z walki (MEDEVAC) przy użyciu śmigłowca Mi-2, a także dziesiątki innych zadań.

Na koniec ćwiczenia nastąpiło omówienie  i podsumowanie - wnioski pozwolą na bycie jeszcze bardziej skutecznym i niezawodnym już podczas kolejnych ćwiczeń.

 

Teskt i zdjęcia: SWych

generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP