5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 lutego 2020
Walne Zebranie Sprawozdawcze Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów
W czwartek 13 lutego w Klubie Wojskowym 5. Lubuskiego pułku artylerii odbyło się zebranie sprawozdawcze Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów


            Zebranie otworzył prezes sulechowskiego SPArt-u ppłk rez. Robert Majdecki, który podsumował działalność Stowarzyszenia za 2019 rok.
Miniony rok obfitował w bardzo wiele przedsięwzięć i wydarzeń, w których czynny udział wzięli:         Zarząd oraz członkowie SPArt-u. Sulechów obchodził urodziny 700-lecia, 26-lecie utworzenia świętował 5 pułk artylerii, sulechowskich artylerzystów wizytował Minister Obrony Narodowej, nie zabrakło wydarzeń okolicznościowych m. in. 101 urodziny mjr. w st. spocz. Józefa Kasperowicza, udział w akcjach honorowego krwiodawstwa czy centralnych obchodach Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu.
        Warto zaznaczyć, że podczas Narodowego Święta Niepodległości ufundowana przez sulechowskich artylerzystów i członków SPArt tablica pamiątkowa z okazji 700 lecia Sulechowa, została zakupiona ze wspólnych składek oraz umieszczona na ścianie Ratusza Miejskiego, gdzie odbyło się jej uroczyste odsłonięcie.
Jak zaznaczył prezes Majdecki (…) mamy powody do dumy, gdyż nasz udział w codziennym życiu pułku i miasta jest bardzo widoczny. Nie mniej aktywny zapowiada się 2020 rok, wśród stałych punktów programowych pojawiły się nowe, które również pozwolą aktywnie działać nie tylko dla środowiska artyleryjskiego ale także społeczności lokalnej. Wśród nowych pomysłów pojawił się m. in. udział w akcji ,,Żołnierska Pamięć’’ oraz ,, Paczka dla Bohatera’’.
         Po wystąpieniu prezesa głos zabrał sekretarz, który przedstawił działalność finansową - bilans wpływów oraz wydatków Stowarzyszenia na cele statutowe, społeczne oraz bieżące.
Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów w sulechowskim Oddziale Terenowym liczy 43 członków, cieszy fakt, że stale się powiększa. Podczas zebrania przyjęto kolejne 4 nowe osoby.
Na zebraniu udzielono absolutorium członkom zarządu SPArt-u oraz zatwierdzono plan działania stowarzyszenia na 2020 rok.
 
Tekst i zdjęcia: Tomasz Rybarczyk
Dołączona galeria zdjęć: Walne Zebranie Sprawozdawcze Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów
generuj pdf
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP