5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 lutego 2020
Kurs adaptacyjny dla nowoprzybyłych żołnierzy
Przez trzy dni 5 - 7 lutego w 5 pułku artylerii odbywał się kurs adaptacyjny dla nowoprzybyłych żołnierzy


            Powitania na Sali Tradycji w obecności osób funkcyjnych dokonał dowódca 5 pa płk Sławomir Kula.  Następnie wraz ze Starszym Podoficerem Dowództwa pułku wręczył nowoprzybyłym Kodeks Honorowy Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego. Po uroczystym powitaniu zainaugurowano kurs adaptacyjny.
            Głównym celem dla którego zorganizowano szkolenie jest ułatwienie adaptacji do warunków służby w sulechowskim pułku, a także zapoznanie nowoprzybyłych żołnierzy z jednostką wojskową, miejscem i rejonem jej stacjonowania, zasadniczymi zadaniami oraz najważniejszymi instytucjami działając na rzecz 5 pa w garnizonie. Dla realizacji zakładanych celów przygotowano cykl wykładów spotkań i pogadanek.
            Z historią i tradycjami naszej jednostki zapoznał żołnierzy Szef Sekcji Wychowawczej. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia z przepisów o zakwaterowaniu sił zbrojnych, które przeprowadzili przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego z Zielonej Góry. Przedstawiciel Placówki Żandarmerii Wojskowej przekazał informacje dotyczące najczęściej popełnianych wykroczeń i przestępstw wśród żołnierzy. Ważnym elementem było szkolenie z przepisów kadrowo - administracyjnych, finansowych i prawnych które przeprowadzili przedstawiciel sekcji S-1, samodzielny referent ds. finansowych oraz referent prawny.  Przedstawiciel Sekcji 4 zapoznał szkolonych z zasadami przekazywania sprzętu i odpowiedzialności za stan techniczny powierzonego mienia.
              Żołnierze zostali zapoznani z infrastrukturą sportową, z zasadami korzystania z obiektów sportowych a także z normami obowiązującymi podczas sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych w 2020 roku.
 
Tekst i zdjęcia: plut. Zdzisław Szcześniak
Dołączona galeria zdjęć: Kurs adaptacyjny dla nowoprzybyłych żołnierzy
generuj pdf
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP