5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 października 2021
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE ŻOŁNIERZY 5 PUŁKU ARTYLERII
Miniony weekend dla żołnierzy 5 pułku artylerii upłynął pod znakiem sportu. Artylerzyści reprezentowali pułk miedzy innymi w turnieju szachowym, karate kyokushin, czy biegu na orientację.
MISTRZOSTWA NATO W SZACHACH
W dniach 11-15.10.2021r. w Blankenberge w Belgii odbyły się 31 Mistrzostwa NATO w szachach. W mistrzostwach wzięło udział 15 członkowskich państw, wśród których wystąpiła Polska w ośmioosobowym składzie. Reprezentacja Polski zajęła 1 miejsce w klasyfikacji zespołowej, pokonując między innymi reprezentację Grecji i Niemiec. Po wielu wygranych turniejach w rozgrywkach niższego szczebla Wojsko Polskie miał zaszczyt reprezentować żołnierz 5 pułku artylerii – st. szer. Daniel Michalski. Nasz żołnierz w klasyfikacji indywidualnej w turnieju głównym zajął 58 miejsce na 99 szachistów oraz miejsce 13 w turnieju blitza. Polska reprezentacja oprócz złotego medalu otrzymała główne trofeum - rzeźbę Knuta Wielkiego (króla Anglii, Danii i Norwegii w XI wieku), które jest pucharem przechodnim NATOCHESS. Na zakończenie turnieju odegrany został Hymn Polski.
 
ZŁOTY MEDAL W KYOKUSHIN CHALLENGE 2021
W dniu 16.10.2021 roku w Szczecinie odbyła się kolejna edycja turnieju karate Kyokushin Challenge 2021. W mistrzostwach udział wzięło ponad 250 zawodników z 20 ośrodków całej Polski, wśród nich żołnierz 5 pułku artylerii – chor. Jacek Tomaszek,  który jest zawodnikiem Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Chorąży Jacek Tomaszek startował w kategorii wiekowej powyżej 35 lat i grupie wagowej powyżej 85 kg, zajmując najwyższe miejsce na podium.
 
XI GALA SPORTÓW WALKI MMA
W dniu 16.10.2021 roku odbyła się XI Gala Sportów Walki Międzychód 2021. W turnieju wystartował żołnierz 5 pułku artylerii szer. Łukasz Rygielski, który pomimo rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, przegrał swoją walką stosunkiem głosów 2:1. Szer. Rygielski po ogłoszeniu wyników czuł ogromny niedosyt i nie ukrywa, że czeka na kolejne spotkanie aby mieć możliwość rewanżu.
 
 MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ
W dniu 17.10.2021 roku w Pułtusku odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu długodystansowym na orientację. 5 pułk artylerii reprezentował st. chor. sztab. Krzysztof Mol oraz kpr. Katarzyna Durzyńska. Pomimo tego, że nie udało im się zająć czołowych miejsc, swój start mogą zaliczyć do udanych, przede wszystkim za sprawą zdobycia  kolejnych cennych doświadczeń, które są niezmiernie istotne w tej dyscyplinie sportu.
 
Tekst: st.kpr. Kamila Szymkowiak
Zdjęcia: SWFiS, Zielonogórski Klub Sportowy Karate, st. szer. Daniel Michalski
generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP