5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 października 2021
👉SPORTOWCY 5 PUŁKU ARTYLERII Z MEDALAMI👈
💪Ostatni weekend września obfitował w liczne zawody sportowe,🏃🚴‍♂️ podczas których żołnierze reprezentowali 5 pułk artylerii w kolarstwie MTB, półmaratonie oraz duathlonie.
🚴‍♂️ KOLARSTWO MTB 🚴‍♂️
Podczas ostatniego w sezonie 2021 wyścigu MTB na dystansie 44 km w dniu 02.10.2021r. w Wolsztynie, Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Kamil Głąb zajął trzecie miejsce. Oficer podczas całego sezonu wziął udział w siedmiu wyścigach, w których prawie za każdym razem meldował się na ,,pudle”. Nie dziwi więc fakt, że sezon 2021r. zakończył na I miejscu w kat. M4. To największe osiągniecie mjr Głąba w dotychczasowej, rowerowej, karierze.

🏃 PÓŁMARATON ŚWIEBODY I SULECHA 🏃
Półmaraton Świebody i Sulecha na trasie Świebodzin – Rosin – Kalsk – Sulechów, przyciągnął kilkuset biegaczy. 5Lpa reprezentowali: kpr. Filip Chruściel, mł. chor. Damian Ziółkowski, st. szer. Adrian Wabiński i st. szer. Mieczysław Pruś. Najlepszym wynikiem może się pochwalić kpr. Chruściel, który w klasyfikacji generalnej zajął dziewiąte miejsce, w kwalifikacji mundurowej i M30 pierwsze.

🏃🚴‍♂️POLSKO 🇵🇱 NIEMIECKI 🇩🇪 CROSS DUATHLON 🏃🚴‍♂️
St. sierż. Janusz Put oraz kpr. Bartłomiej Koleśnik reprezentowali 5Lpa podczas Polsko-Niemieckiego Cross Duathlon-u w Drzonkowie k. Zielonej Góry.  Sportowa impreza skierowana do zawodników o stalowej  kondycji, to połączenie jazdy na rowerze z biegiem. Zawodnik ma do pokonania dystans 5 km biegiem, następnie 30 km rowerem i ponownie 5 km biegiem. St.sierż. Janusz Put zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii M3, natomiast kpr. Bartłomiej Koleśnik zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie miejsce w kategorii M3.

Tekst: kpr. Kamila Szymkowiak;