5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 października 2020
SPORTOWY WEEKEND
W miniony weekend żołnierze naszego pułku brali udział w licznych zawodach sportowych zajmując czołowe miejsca

W dniu 11.10.2020r. przeprowadzono finałowy wyścig „Kaczmarek electric MTB” w kolarstwie górskim, który składał się z sześciu etapów. Podczas całego sezonu nasi zawodnicy praktycznie nie schodzili z podium co pozwoliło im zająć czołowe miejsca podczas podsumowania sezonu. Żołnierze 5 pułku artylerii zajęli następujące miejsca:

pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu MINI (30 km) - żołnierz 2 dywizjonu artylerii samobieżnej w kat. M30; drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu MEGA (50 km) - żołnierz 2 dywizjonu artylerii samobieżnej w kat. M30; trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu MEGA - żołnierz SWFiS w kat. M40.

Drużyna 5 pułku artylerii w klasyfikacji zespołowej na koniec sezonu uplasowała się na 7 miejscu z 46. Jednostkę reprezentowali żołnierze z SWFiS, dwóch żołnierzy z 2 dywizjonu artylerii samobieżnej oraz żołnierz z 3 dywizjonu artylerii rakietowej.

Reprezentanci 5 pa podczas minionego weekendu wystartowali w Mistrzostwach Polski BNO w biegu sprinterskim. Zawodnik naszego pułku (SWFiS), w wyścigu sztafet po bardzo dobrym biegu zdobył brązowy medal dla klubowej sztafety. Natomiast zawodniczka 3 dywizjonu artylerii rakietowej w biegu indywidualnym uplasowała się w pierwszej dziesiątce - co jest bardzo dobrym wynikiem.

Przedstawiciel naszej jednostki uczestniczył w ultramaratonie dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Start biegu znajdował się w Szklarskiej Porębie. Zawodnik z 1 dywizjonu artylerii samobieżnej pokonał dystans 140 km w czasie 27 godzin przy przewyższeniu 5500 m. Pokonanie takiego dystansu cechuje żołnierza niesamowitą wytrzymałością a przede wszystkim determinacją do walki.

Tekst: Sekcja WFiS
Zdjęcia: FOTOMTB