5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 października 2021
Sulechowscy artylerzyści wspierają chorego Bartka.
Żołnierze 5.Lubuskiego pułku artylerii im. gen. artylerii koronnej Marcina Kątskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Gwiazdka z Nieba” w dniu 02.10.2021 r. uczestniczyli w festynie charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego Bartka.
         Żołnierska grochówka, malowanie twarzy farbami do kamuflażu, kolorowanki z pojazdami wojskowymi, to tylko jedne z wielu atrakcji jakie przygotowali żołnierze sulechowskiego garnizonu w ramach festynu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Gwiazdka z Nieba” wraz z Sulechowskim Domem Kultury pod patronatem Burmistrza Sulechowa.
Cały dochód uzyskany podczas festynu zostanie przeznaczony na leczenie 14-letniego Bartka Najdka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie.
        Bartek choruje na bardzo rzadką chorobę Niemanna – Picka typu C-1, określaną również jako dziecięcy Alzheimer.
Tylko zakup niezwykle drogiego leku Miglustat, który niestety nie jest refundowany w naszym kraju, może spowolnić chorobę, co przy rozwoju dzisiejszej medycyny, daje chłopcu szansę na przeżycie. Roczne leczenie chłopca wyceniono na dwieście tysięcy złotych, a lek musi być przyjmowany do końca życia.
         Imprezę poprowadził sulechowski raper – żołnierz 5Lpa – Vito Witek Ostynowicz.
Prosimy o przyłączenie się do akcji na rzecz Bartka – syna żołnierzy naszego pułku!
 
Tekst: kpt. Zbigniew Płaczkiewicz;
Zdjęcia: sierż. Zdzisław Szcześniak
generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP