5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 września 2020
Szkolenie elewów dobiegło końca
W piątek, 4 września żołnierze służby przygotowawczej stanęli na placu 5 pułku artylerii - to ich ostatni wspólny apel, ponieważ szkolenie właśnie się zakończyło.

Kilka miesięcy temu elewi zaczęli swoją żołnierską drogę. Nie wiedząc do końca co ich czeka w nadchodzących miesiącach, wstawali każdego ranka pełni chęci uczenia się żołnierskiego rzemiosła. W trakcie trwania turnusu przeszli szkolenie podstawowe, które pozwoliło im zapoznać się z zasadami, regulaminami panującymi w wojsku oraz nabyć praktyczne umiejętności konieczne do pełnienia służby wojskowej. W końcowym okresie szkolenia elewi kształcili się z podziałem na specjalności wojskowe, a praktyczna i teoretyczna wiedza z tego bloku szkoleniowego zweryfikowana została egzaminem końcowym.

Na piątkowym apelu do żołnierzy kompanii szkolnej zwrócił się dowódca 5 Lubuskiego pułku artylerii płk Sławomir KULA. Podziękował elewom za trud i nieprzeciętne zaangażowanie w szkolenie, wyraził także nadzieję, że stojący przed nim adepci niebawem znajdą się w szeregach pułku jako żołnierze zawodowi. Apel był także okazją do wyrażenia podziękowań dla podoficerów i oficerów, którzy przez ostatnie kilka miesięcy dokładali wszelkich starań by przekazać elewom jak najwięcej wiedzy i umiejętności.

Czas wracać do domów – dziś po raz ostatni przed nazwiskiem każdego z żołnierzy służby przygotowawczej  zabrzmiało „szeregowy elew”. Z pewnością nie raz jeszcze zatęsknią za sulechowskim pułkiem, a być może część z nich niebawem dołączy do lubuskich artylerzystów.

 

Tekst: ppor. Anna Dudek

Zdjęcia: ppor. Anna Dudek, ppor. Natalia Kotkowska

 

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie elewów dobiegło końca

Zobacz więcej w galerii: Szkolenie elewów dobiegło końca
generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP