5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
21 lipca 2020
Trening Force Protection w polskiej bazie w Afganistanie.
W dniu 18.07.2020 roku odbyły się ćwiczenia Force Protection z całym stanem osobowym Polskiego Kontyngentu Wojskowego XII zmiany „Resolute Support” w Afganistanie
          W sobotni poranek żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w zajęciach z Force Protection - ochrony sił. Celem ćwiczenia było sprawdzenie znajomości procedur całego stanu osobowego żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej obowiązujących w rejonie misji na wypadek ostrzelanie bazy ogniem pośrednim - Incomming oraz bezpośredniego ataku na miejsce stacjonowania „Ground Attack”.
          Dowódca kontyngentu płk Daniel Butryn sprawdził również działanie służby ochronnej oraz system dowodzenia osób funkcyjnych w czasie obrony Polskiego Kontyngentu Wojskowego w sytuacji zagrożenia.
          Trening zakończył się szczegółowym omówieniem przećwiczonych zagadnień. Na koniec dowódca zapowiedział częstsze i niespodziewane alarmy w celu nabycia właściwych zachowań, w myśl cytatu z książki Howard E. Wasdin " Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju”.
 
Tekst: mjr Paweł KIERACH
Zdjęcia: mjr Paweł KIERACH
generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP