5 pułk artylerii

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 października 2021
Zawody użyteczno – bojowe drużyn topograficznych i grup rozpoznawczych w 5 Lubuskim pułku artylerii
W dniach 4-5 października na Ośrodku Szkolenia Taktyczno-Ogniowego Artylerii sulechowskiego pułku stanęły do rywalizacji drużyny topograficzne i grupy rozpoznawcze. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów, które w grudniu wezmą udział w centralnych zawodach użyteczno-bojowych Szefa Zarządu WRiA w Toruniu
Do zawodów stanęły najlepsze drużyny topograficzne i grupy rozpoznawcze 5Lpa wyłonione w ramach rywalizacji na szczeblu dywizjonów. Otwarcia zawodów dokonał Szef sekcji rozpoznawczej pułku, który podczas swojego wystąpienia podkreślił, że zawody użyteczno-bojowe są najlepszą formą sprawdzenia poziomu wyszkolenia na szczeblu drużyny.
Po krótkim instruktażu oraz losowaniu kolejności startowej żołnierze przystąpili do współzawodnictwa.       
       Rywalizowano między innymi w następujących konkurencjach: test z wiedzy specjalistycznej i ogólnowojskowej, pokonanie skażonego odcinka terenu, strzelanie na celność i skupienie, ćwiczenia w obserwacji, praca na mapie, pomiary geodezyjne.
        Zwycięzcami zawodów użyteczno – bojowych drużyn topograficznych okazali się żołnierze z 1 dywizjonu artylerii samobieżnej dowodzeni przez kpr. Mateusza Jasiczka natomiast grup rozpoznawczych żołnierze z 3 dywizjonu artylerii rakietowej pod komendą sierż. Tomasza Wydrycha.
 
Tekst i zdjęcia: szer. Patryk Bijan
generuj pdf
go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP