5 pułk artylerii


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
NASZE BARWY

logo

ODZNAKA PAMIĄTKOWA 5 LUBUSKIEGO PUŁKU ARTYLERII

           Odznaka pamiątkowa nawiązuje do kształtu i barw odznaki 5 Lwowskiego pułku artylerii. Ma kształt Legii Honorowej. Na ramionach krzyża umieszczono w kolorze złotymdaty historyczne zwiazane z pułkiem, na górnym 1699, a następnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara 1808, 1830, 1918, 1944. Pośrodku krzyża nałożone sa gałązki z laurowych liści i srebrny napis 5 pa, u góry wieniec zakończony złotą koroną. Wewnątrz odznaki znajduje sie herb Sulechowa. Odznaka została ustanowiona w 1993 roku.

 

logo 5pa

OZNAKA ROZPOZNAWCZA PUŁKU

                        Oznaka rozpoznawcza pułku jest wykonana w barwach artylerii w formie koła o średnicy 7 cm. Na tym tle znajduje sie stylizowane koło armatnie koloru szarego, na nim złoty stylizowany lew, którego wzór wzieto z historycznego herbu Lwowa. Lew trzyma tarczę koloru zielonego ze złotym numerem 5 oraz w półkolu widnieje napis PUŁK ARTYLERII. Noszona jest na lewym rękawie munduru.

proporczyk

   PROPORCZYK NA BERET

           Odznaka 5 pa w kształcie proporczyka została wprowadzona w 1996 roku. Proporczyk z wycięciem trójkątnym z tyłu wykonany jest z metalu, pokryty emalią w barwach artylerii: górna część czarna, dolna zielona. Na tych barwach w części przedniejwidnieje złoty stylizowany lew, którego wzór wzięto z historycznego herbu miasta Lwowa.

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

5 pułk artylerii
Wojska Polskiego 1
66-100 Sulechów
tel. 261569622
fax. 261569222

    
  • BIP